Značky

 • Brita Sweden

  Brita Sweden je rodinná švédská firma vyrábějící prvotřídní tkané koberce v krásném severském designu. V nabídce najdete odolné vinylové koberce vhodné do náročného prostředí na terasu, balkon, do kuchyně nebo chodby. Svérázné jednoduché vzory oživují pečlivě vybrané barvy a styl následuje tradiční skandinávskou filosofii. Vinylové koberce Brita Sweden se vyrábí ve Švédsku a jsou tak zárukou kvality podložené dlouholetou tradicí.

 • Roots Living

  Finská značka koberců Roots Living vyrábí prvotřídní ručně tkané koberce z přírodních materiálů jako je len, konopí, vlna, bavlna a bambusová vlákna. Design koberců je seversky minimalistický a nechává vyniknout přírodní materiál. V kolekci ale najdete také koberce od předních finských designérů, které nesou nadčasové vzory. Roots Living si zakládá na etické výrobě a snaží se o to, aby přinášela dobře placenou práci tam, kde ji nejvíc potřebují. Podporuje tak výrobu v místních komunitách v Indii, kde má ruční tkaní koberců dlouhou tradici. Část zisku směřuje také na podporu místní školy v Mirzapuru.

 • VM-Carpet

  Finský výrobce prvotřídních koberců VM-Carpet začal s výrobou už před více než 40ti lety. Rodinná firma sídlící v malé vesničce Lappajärvi na západě Finska stále pokračuje v tradici a ctí zejména řemeslnou práci a základní hodnoty života. Nová generace, která firmu nyní vede, k tomu přidala také moderní technologie. Výsledkem jsou nádherné koberce tkané z textilních, papírových a odolných vláken v elegantním skandinávském stylu. Pletené koberce VM-Carpet se vyrábí ve Finsku a můžete se tak těšit na prvotřídní kvalitu a příjemný nadčasový design.

 • Woodnotes

  Woodnotes založila v roce 1987 textilní návrhářka Ritva Puotila a její syn Mikko Puotila a stále se v rodině předává z generace na generaci. Původním konceptem produktů Woodnotes bylo spojit uměleckou kreativitu inspirovanou drsnou přírodou Finska s pokročilými technologiemi a tradičními finskými surovinami: dřevem a papírem. Woodnotes tak vyrábí především kvalitní koberce z papírového vlákna, které mají vynikající vlastnosti a jsou ekologické. Nadčasový elegantní design si získal zákazníky po celém světě a obdržel prestižní ocenění, mezi kterými nechybí Red Dot Design award nebo Good Design award. Pletené koberce Woodnotes se vyrábí ve Finsku a nabízí tak prvotřídní kvalitu.