Začalo to láskou k nadčasovému severskému designu, ve kterém jsme objevili spoustu krásných věcí. A mezi nimi i tradici ve výrobě koberců, která tam přetrvává a předává se z generace na generaci dodnes. Designové a zároveň praktické koberce nám slouží už řadu let a rozhodli jsme se je proto přinést i pro vás. A protože jsme postupně objevovali další výrobce, rozrostl se náš výběr kvalitních kusových koberců za hranice Skandinávie.

Plníme vaše přání

Karpeto jsme založili jako místo, kde si vyberete ten správný koberec. Takový, který si zamilujete a splní všechna vaše přání a požadavky. A nemusí se jednat jen o váš domov, ale i kancelář nebo dokonce velké architektonické projekty. Když si u nás objednáte koberec, je vyrobený přímo a jen pro vás až na základě vaší objednávky a neleží už roky na skladě.

Příběh koberce

Stejně jako my pečlivě vybíráme každý kousek, tak i vy vybírejte koberec, aby vám dobře sloužil a dělal vám každý den radost. Značky koberců vybíráme nejen s ohledem na design, ale i na poctivou výrobu. Upřednostňujeme výrobu v Evropě, ale také s ohledem na hlubokou tradici a podporu místních komunit etickou výrobu ve třetích zemích. Příběh koberce je pro nás totiž důležitý stejně jako jeho design a kvalita.

Prvotřídní design

Každý má rád něco jiného a tak se vám snažíme nabídnout širokou paletu stylů, barev, vzorů a tvarů koberců. Za každým ale stojí přední designér a spousta práce při návrhu designu a způsobu výroby. Protože i jednoduchý jednobarevný koberec může zaujmout rafinovaným způsobem tkaní nebo drobnými detaily, které dělají z koberce ten správný kus do vašeho interiéru.

Jen originály

Koberce dovážíme od předních a ověřených výrobců, od těch větších až po malá studia a nezávislé designéry. Většinu značek najdete jen u nás, některé z nich v České Republice a na Slovensku zastupujeme. Prodáváme přitom jen poctivé originály, žádné kopie a náhražky.

Karpeto koberce